Sceny marzeń

 

29 XI 2015, Inkubator Kultury / Jack's Cinema, Warszawa

 

 

Organizator:

Stowarzyszenie FilmForum 

(filmforum.pl)

 

Współpraca:

Szkoła Aktorska Haliny i Jana Machulskich

(aktorskamachulskich.pl) 

Teatr Niepamięci 

(www.kulturalna.warszawa.pl/instytucje,1,3160,Teatr_Niepamięci.html?locale=pl_PL)

 

Pomysł, scenariusz i reżyseria:

Adam Biernacki

Sebastian Królikowski

 

Występują:

aktorki Teatru Niepamięci: 

Zuzanna Banaszak, Joanna Koźmińska, Wiesława Marciniak, Wanda Mikołajczyk, Anna Piwońska, Hanna Rechnio, Janina Stolarczyk, Anna Szewczyk

 

studenci Szkoły Aktorskiej Machulskich:

Milena Brzyska, Agata Darnowska, Anna Gadzała, Ewa Gromek, Damian Jarosz, Kaja Kozłowska, Agata Kucharska, Grzegorz Mroziński, Agnieszka Pasieka, Adrian Rux, Magda Stefańska, Mariusz Szczeciński, Michał Szpak

 

Teatr Niepamięci (teatr seniorów) i Szkoła Aktorska Haliny i Jana Machulskich we wspólnym projekcie teatralnym!

W jakim wieku już nie wypada marzyć? Czy niemożliwa do przekroczenia różnica wieku zaczyna się powyżej ośmiu, czy trzydziestu lat? I które urodziny obchodziłaby dziś Marilyn Monroe?

 

Wykładowcy i studenci Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich we współpracy z seniorami z Teatru Niepamięci mogliby w swoim spektaklu "Sceny marzeń" odpowiedzieć wyczerpująco na te trudne pytania. Ale wolą trochę poszaleć. Wysilić wyobraźnię i sięgnąć pamięcią do filmów, które w nich utkwiły. Śmiesznych, strasznych, smutnych, ale jednym słowem - ważnych. Ważnych dla wszystkich, bez różnicy wieku. Scarlett O'Harze przyśni się Holly Golightly, a kiedy będzie chciał je sprzątnąć don Corleone, przyszykują mu zemstę w stylu "Taksówkarza". Bo w tym projekcie pomiesza się wszystko ze wszystkim, a wiek, kondycja fizyczna i chronologia przestaną mieć znaczenie!
 

Zapraszamy wszystkich kinomanów, teatromanów, He-manów i Supermanów oraz Kobiety Koty, Damy z Szanghaju. Wpadajcie - będzie zabawa!

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.