Szkoła Aktorska Haliny i Jana Machulskich

ul. Lubelska 30/32, 03-802 Warszawa

Od 2012 Adam Biernacki wykłada w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich przedmiot y: Podstawowe problemy aktorskie, Problemy aktorskie oraz Projekt indywidualny. Od 2018 r. był wicedyrektorem Szkoły a obecnie jej dyrektorem. Z ramienia szkoły współpracował z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Centrum Edukacji Artystycznej jako ekspert przy tworzeniu minimów programowych dla szkół artystycznych drugiego stopnia.

Oprócz stałych zajęć, Adam Biernacki wyreżyserował w Szkole Aktorskiej przedstawienia dyplomowe: W Imię Ojca i Syna (Szymon Bogacz), Nie igra się z miłością (Alfred de Musset), Cukier lśni (Johanna Svalbacke), Bleee (Malina Prześluga), Aktor. Work in progress (wg sztuk Bogusława Schaeffera), Pierwszy raz (Michał Walczak) - zdjęcia spektakli na stronie "Portfolio"

Szkoła Aktorska Machulskich przygotowuje absolwentów szkół średnich lub wyższych do zawodu aktora na scenie, jak i przed kamerą. Uczy samodzielności w tworzeniu nowych grup teatralnych. Działa od 1999 roku, nauka trwa 3 lata. Ukończenie szkoły daje kwalifikacje aktorskie oraz przygotowuje do pracy instruktora teatralnego, daje znajomość metody dramy, zwłaszcza w pracy aktora. Specjalnością Szkoły jest improwizacja, drama w edukacji aktorskiej oraz przygotowanie do pracy warsztatowej z młodzieżą.