Premiera Szkoły Machulskich

22 stycznia 2020

już 28 stycznia pokaz przedpremierowy reżyserowanego przeze mnie spektaklu dyplomowego Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich, "Pierwszy raz" Michała Walczaka. Pokaz odbędzie się w Domu Kultury TuPraga w Warszawie o godzinie 18:00. Premiera spektaklu odbędzie się w Wawerskim Centrum Kultury 1 lutego 2020 r. o godzinie 19:00 

próby "Pierwszego razu"

18 lipca 2019

Bardzo lubię, kiedy dawne plany się ziszczają. I właśnie tak się stało: po latach od premiery "Piaskownicy" Michała Walczaka z Anną Walkowiak-Sikorską i Arturem Gotzem, realizujemy zaplanowaną wówczas kontynuację, czyli "Pierwszy raz" tego autora. Premiera 27 września w Teatrze Nowym w Łodzi!

O "7 minutach" ciągle nie dość

25 kwietnia 2019

Echa naszej wizyty z "7 minutami" na 39. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych nie ustają. Kolejna świetna recenzja pozwala wierzyć, że zrobiliśmy coś wartościowego, co ludzi dotyka i obchodzi.

39. Warszawskie Spotkania Teatralne

24 marca 2019

"Najlepszy towar eksportowy" kaliskiego teatru, czyli "7 minut" w mojej reżyserii zostaie dwukrotnie zaprezentowane podczas 39. Warszawskich Spotkań Teatralnych w Teatrze Dramatycznym. Bardzo się cieszymy, i bardzo serdecznie zapraszamy - 4 i 5 kwietnia 2019 r!

Konkurs "Irena Sendler - ale o co chodzi?"

1 lutego 2019

Miałem przyjemność być członkiem jury oceniającego utwory napisane przez dzieci i młodzież, nadesłane na konkurs "Irena Sendler - ale o co chodzi?" pod patronatem prezydenta mojego rodzinnego Bytomia, pana Mariusza Wołosza. Wspaniała uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Teatrze Tańca Rozbark. Miło wrócić na stare śmieci i zobaczyć, jak wiele dobrych rzeczy się tu dzieje!

29 stycznia 2019 r.

"7 minut" odwiedza kolejny festiwal, tym razem Katowicki Karnawał Komedii! Pokaz spektaklu dziś o 19:00 w Teatrze Korez w Katowicach

Nagrody dla "7 minut"!

21 października 2018

Mój spektakl, "7 minut" z Kalisza otrzymał nagrody na XVII Festiwalu Rzeczywistość przedstawiona w Zabrzu! Nagrodzono nas nagrodą publiczności, nagrodą jury młodych, a obaj aktorzy otrzymali nagrody aktorskie! Radość i duma!

Lektury Szkolne - Lubię To!

20 października 2018

Mam przyjemność prowadzić w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku cykl warsztatów teatralnych dla nauczycieli "Lektury szkolne - Lubię to!", skupiające się wokół analizy i interpretacji scenicznych realizacji lektur szkolnych. A jak wiemy, kształcenie przez sztukę jest najlepszym sposobem kształcenia!

Dyplom Szkoły Machulskich

16 marca 2018

PREMIERA!!! Wraz z Waldemarem Obłozą stworzyliśmy adaptację i wyreżyserowaliśmy spektakl na podstawie sztuk Bogusława Schaeffera, "Aktor. Work in progress". To spektakl dyplomowy trzech wspaniałych chłopaków ze Szkoły Machulskich. Premiera o 17:30 w Domu Kultury TuPraga. Kolejne spektakle wkrótce!

Artur Gotz kontra Starsi panowie

27 listopada 2017

Dziś realizowałem teledysk do piosenki z nadchodzącej płyty Artura Gotza. Dzięki uprzejmości Teatru Nowego im, K. Dejmka w Łodzi otrzymaliśmy możliwości lokalowe i sprzętowe, żeby całe wydarzenie było przede wszystkim pełnym zabawy i przyjemności twórczym spotkaniem artystycznym! Efekty dopiero za kilka tygodni, a może i miesięcy!

Premiera

2 listopada 2017

Już za dwa dni, w kaliskim Teatrze im. W. Bogusławskiego, premiera "7 minut" - sztuki, którą już dawno sobie upatrzyłem do realizacji. Cieszę się tym bardziej, że praca była wytężona - a największym problemem okazał się stary, ale bardzo cwany zegar. Zapraszam!

Nowy sezon

14 września 2017

Ten sezon rozpoczynam w (podobno) najstarszym mieście w Polsce - Kaliszu. Do premiery - 4 listopada, jeszcze dużo czasu, ale właśnie... to dużo, czy mało? Tak czy inaczej zapraszam już: tekst, który uwielbiam, "7 minut" Davida Desoli w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego!

Letnie warsztaty z Ogniskiem Teatralnym "U Machulskich"

15 lipca 2017

Po dwóch tygodniach intensywnej pracy zakończyłem letnie warsztaty z młodzieżą z Ogniska Teatralnego "U Machulskich". To niezwykła okazja, aby z młodzieżą, z którą pracuję na co dzień, spotkać się na twórcze i niezwykle intensywne dni spędzone nad Zalewem Zegrzyńskim. W tym roku przygotowaliśmy sceny z "Teatrzyku Zielona Gęś" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. To i dla mnie ogromna nauka!

Państwo w państwie - warsztaty teatralne

1 lipca 2017

Zakończyłem 5-dniowe warsztaty dla nauczycieli z całej Polski, w trakcie których zagłębialiśmy się w teatralne tajniki. Innymi słowami przedarliśmy się kompleksowo przez podstawy aktorstwa, reżyserii, dramaturgii i inscenizacji. Było nie dość że owocnie, to i pięknie, bo nad jeziorem. A wszystko dzięki CKiS w Koninie. Na stronce można znaleźć zdjęcia z zajęć.

TVP Bydgoszcz o Zausze

30 maja 2017

Telewizja Bydgoszcz zrealizowała kilkunastominutowy materiał o premierze "Zaucha. Welcome to the .prl" w Opera Nova. Warto pooglądać! Zdjęcie obok przekierowuje do materiału na stronie TVP Bydgoszcz.

Wakacje!

22 maja 2017

Premiera "Królewny Śnieżki" zamyka w moim wypadku sezon, który w tym roku okazał się bardzo obfity. Toruński "Dramatyczny weekend", warszawskie "Rozkłady jazdy", kielecki "Zaucha. Welcome to the .prl" i białostocka "Królewna Śnieżka" to plon pierwszej połowy 2017 r. Cieszę się, a teraz odpoczywam.

Premiera!

19 maja 2017

Jutro premiera "Królewny Śnieżki" w Teatrze Dramatycznym Białymstoku. Mój tekst, moja reżyseria, nieoceniona Asia Jaśko-Sroka z cudownymi kostiumami i scenografią i Kasia Brochocka z niezwykłą muzyką. Uwielbiam pracować w tym teamie. No i wiosna, wiosna, prawie lato, proszę państwa!

Zaucha w Bydgoszczy!

14 maja 2017

W najbliższy wtorek bydgoski pokaz "Zaucha. Welcome to the .prl" w Operze Novej. Kto się wybiera?
Ja się wybieram. Chociaż już w piątek, czyli cztery dni później - premiera "Śnieżki" w Białymstoku. A potem wakacje!

Państwo w państwie!

21 kwietnia 2017

Już są pierwsze zapowiedzi prawdziwej orgii teatralnej której będę sprawcą! Dzięki zaproszeniu przez CKiS w Koninie będę miał możliwość rozwinąć swoje instruktorskie skrzydła i poprowadzić 5-dniowy kurs teatralny w położonym nad jeziorem Mikorzynie. Bardzo się cieszę, choć do samego wydarzenia jeszcze sporo czasu, bo to koniec czerwca 2017!

Bracia Grimm według mnie

4 kwietnia 2017

I właśnie, po krótkiej po-kieleckiej przerwie, wracam do pracy. Tym razem rozpoczynam swoją wersję sceniczną klasycznej baśni braci Grimm, "Królewny Śnieżki". A do tego nadchodzi wiosna, a ja w moim ukochanym Białymstoku. Zapowiada się cudownie! Pierwsze zdjęcia z prób już do obejrzenia na stronie Teatru: https://web.facebook.com/pg/teatrdramatyczny/photos/?tab=album&album_id=1388908447815215

Zaucha. Welcome to the .prl

18 marca 2017

Krótko i zwięźle: następna premiera już za mną. Tym razem spektakl muzyczny z piosenkami mojego ukochanego Andrzeja Zauchy. I praca z Szymonem Bogaczem, Zuzą Bućko, Mirkiem Kaczmarkiem i Mikołajem Mikołajczykiem - intensywna, inspirująca, iiii.... i w ogóle super. A więcej o spektaklu na stronie.

Rozkłady jazdy - pełen sukces!

10 marca 2017

"Adam Biernacki wyreżyserował przedstawienie bardzo trudne, wymagające od aktorów zdolności ekwilibrystycznych" - tak brzmi jedna z pierwszych recenzji, których fragmenty umieszczam na stronie "Rozkładów jazdy". Premiera udana! Teraz już za chwilę Kielce i "Zaucha. Welcome to the .prl". Dzieje się!

PREMIERA!!!

7 marca 2017

Jutro, w sam Dzień Kobiet, premiera "Rozkładów jazdy" Petra Zelenki w Teatrze Kamienica. Już czekamy na tych widzów, bo wszystko zapięte na ostatni guzik.

Toruń / dramatyczny weekend / 4 czytania

27 stycznia 2017

Ośmioro aktorów

Cztery teksty
Dwa dni
i tylko jeden ja

będzie wesoło. Zapraszam na czytania 28 i 29 stycznia!

Rozkłady jazdy w "Kamienicy" coraz bliżej!

21 stycznia 2017

... a skoro premiera coraz bliżej (już 8 marca w Teatrze Kamienica), to i coraz więcej zdjęć, materiałów i informacji! 

Dlatego zapraszam na fanpage spektaklu, na którym czeka wiele przyjemności!
www.facebook.com/rozklady.jazdy

Zaucha. Welcome to the .prl

17 stycznia 2017

Właśnie rozpocząłem próby do niesamowitego przedsięwzięcia, czyli wymarzonego od dawna spektaklu z piosenkami Andrzeja Zauchy. Przytulił nas kielecki teatr im. S. Żeromskiego, a producentem spektaklu jest Fundacja Serca Bicie. Premiera 18 marca!

Dramatyczny weekend

27 grudnia 2016

Za miesiąc, w ostatni weekend stycznia (28-29 I) w toruńskim Teatrze im. Wilama Horzycy przygotowuję cykl czterech czytań - duetów aktorskich. W jego ramach odbędzie się czytanie 4 dramatów współczesnych. Wszystko w linku: www.teatr.torun.pl/dramatyczny-weekend/

Spricht der Weihnachtsmann deutsch?

5 grudnia 2016

I już po premierze polsko-niemieckiego spektaklu "Czy Święty Mikołaj mówi po niemiecku! Zabawy było co niemiara, a i edukacyjnie się popisaliśmy: dzieci nauczyły się świątecznych słówek i zwrotów po niemiecku. A Mikołaj, jak się okazało, kiedyś mówił w tym języku, ale obecnie zapomniał prawie wszystkiego. 

Rozkłady jazdy

26 listopada 2016

Pełną parą ruszyły przygotowania do premiery "Rozkładów jazdy" Petra Zelenki, które przy wsparciu samego autora realizuję z aktorami: Hanną Konarowską i Sebastianem Cybulskim - a premiera planowana na wiosnę w warszawskim Teatrze Kamienica i katowickim Teatrze Old Timers Garage. Kostiumy do spektaklu przygotuje Risk. Made in Warsaw
To moje drugie spotkanie z tym tekstem - i sam jestem ciekaw, co nowego z tego spotkania wyniknie tym razem!

Czy Święty Mikołaj mówi po niemiecku?

20 listopada 2016

Na zlecenie Ambasady Republiki Federalnej Niemiec przygotowuję obecnie zabawny, dwujęzyczny świąteczny spektakl edukacyjny, "Czy Święty Mikołaj mówi po niemiecku? / Spricht der Weihnachtsmann deutsch?", którego pokazy odbędą się w Teatrze Kamienica w Warszawie 3 grudnia 2016 r. Niestety na zaplanowanych pokazach nie ma już wolnych miejsc! 

Jesienne warsztaty dramatopisarskie "Szukamy Polskiego Szekspira"

20 września 2016

Podczas zbliżającego się Międzynarodowego Festiwalu "Korczak" odbędą się koordynowane przeze mnie warsztaty dramatopisarskie "Szukamy Polskiego Szekspira". To ostatnia część XVI edycji Międzynarodowego Konkursu dla młodych dramatopisarzy, finansowanej przez MKiDN, a współorganizowanej przez P. O. ASSITEJ i Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego. Warsztaty prowadzone będą przez Lilianę Bardijewską, Marię Wojtyszko i Katarzynę Pilarską w dniach 8 i 9 października 2016, a zakończą się uroczystością inaugurującą nowy rok w Ognisku Teatralnym "U Machulskich", podczas której wręczone zostaną nagrody laureatom konkursu oraz zaprezentowane zostaną mini-inscenizacje powstałe podczas letnich warsztatów teatralnych. Ta uroczystość odbędzie się 9 X o 14:00 w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

Obóz dramatopisarsko-teatralny w Serocku

17 lipca 2016

Dziś zaczyna się obóz teatralny laureatów koordynowanego przeze mnie Ogólnopolskiego Konkursu "Szukamy Polskiego Szekspira" wraz z młodzieżą z Ogniska Teatralnego "U Machulskich". W trakcie obozu, oprócz intensywnej i kreatywne pracy twórczej z instruktorami, przygotujemy mini-inscenizacje nagrodzonych sztuk, które zostaną zaprezentowane w październiku podczas festiwalu "Korczak" w Warszawie.

Interplay Europe 2016

2 lipca 2016

W ostatnim tygodniu wziąłem udział po raz drugi w międzynarodowym festiwalu młodych dramaturgów Interplay Europe, który odbywał się w Ljungskile w Szwecji. To okazja do spotkań i wymiany myśli oraz umiejętności z twórcami z terenu całej Europy. W tegorocznej edycji wzięli udział delegaci - dramaturdzy oraz tutorzy (wśród nich ja) z 21 krajów. To nie tylko spotkanie o wymiarze artystycznym, ale (w tym roku szczególnie) i społeczno-politycznym. Twórcy Europy muszą pozostawać w dialogu, i taki dialog w trakcie Interplay udało się nam stworzyć.  

Wyniki XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Szukamy Polskiego Szekspira"

11 maja 2016

Konkursowe jury wyłoniło zwycięzców XVI edycji konkursu "Szukamy Polskiego Szekspira":

 

1) w kategorii wiekowej 16 - 21 lat:

 

I nagrodę ex aequo sztukom: "Dzień ojca" Barbary Michalczyk i "Którędy na biegun" Karoliny I. Kalety

II nagrodę sztuce "Milorda Ćwieka Przypadki"  Justyny Choroszczak

III nagrodę ex aequo sztukom: "Astronom" Lidii Karbowskiej i "Stowarzyszenie Niegrzecznych Dżentelmenów" Justyny Choroszczak

wyróżnienia sztukom: "Strach ma wielkie... zęby!" Karoliny I. Kalety, "Torba" Karoliny I. Kalety, "Pestki w Wielkim Jabłku" Kamila Kwiecińskiego

 

2) w kategorii wiekowej 12-15 lat wyróżnienia sztukom: "Oktopa" Małgorzaty Czerwień i "Jaś i Małgosia - historia prawdziwa" Joanny Puławskiej i Dominiki Krzysztofik

Premiera!

8 maja 2016

I już jutro, na pięknym osiedlu domków fińskich Jazdów, premiera spektaklu "Bleee" Maliny Prześlugi w mojej reżyserii. Grają studentki Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich - to przedstawienie dyplomowe. Ale chyba dość zaskakujące - nie dość, że przeznaczone dla najmłodszych, to w dodatku plenerowe!

Hejnał na jazzowo

25 kwietnia 2016

Hejnał Katowic mojej kompozycji zostanie z okazji JazzArt Festival przearanżowany na wersję jazzową! 
http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/katowice/a/katowice-zmieniaja-hejnal-na-jazzowy,9898312/

Tutaj jego jazzowa wersja! 

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,35063,19974839,na-rynku-w-katowicach-rozlegl-sie-nietypowy-hejnal-wideo.html

"Bleee..." Maliny Prześlugi

19 kwietnia 2016

Już za niecały miesiąc, 9 i 10 maja 2016 r., odbędzie się premiera i pokazy plenerowego spektaklu dyplomowego dla najmłodszych, "Bleee...", który przygotowuję w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. 

Spektakle odbędą się w godzinach 11:00 i 18:00 w oba dni, a kolejne spektakle planowane są na 11 i 18 czerwca. 

Ogólnopolski Konkurs dla młodych dramaturgów "Szukamy Polskiego Szekspira"

15 marca 2016

Już 20 marca zamykamy nabór sztuk na 16. edycję konkursu dla młodych dramaturgów. Konkurs, który koordynuję, organizowany jest co dwa lata od 1984 r. Pozwala wyłonić dojrzewające talenty dramaturgiczne z całej Polski. Wśród uczestników i laureatów konkursu znaleźli się m.in. tacy twórcy jak Michał Walczak, Marta Guśniowska, Malina Prześluga, Aneta Wróbel. Zachęcamy, zapraszamy, szukamy!

„Przestrzenie wyobraźni”

14 marca 2016

18 i 19 marca przewodniczę jury 38. Konfrontacji Teatrów Dziecięcych „Przestrzenie wyobraźni” w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie. Wystąpi 13 dziecięcych zespołów teatralnych, a aktorzy Teatru Figur z Krakowa przeprowadzą warsztaty dotyczące teatru cieni. Zapowiada się ekscytująco!

"Emocjałki" w trasie

2 lutego 2016

Białostockie "Emocjałki" wg "Wielkiej księgi uczuć" Grzegorza Kasdepke w mojej adaptacji i inscenizacji ruszyły w trasę po 30 miejscach. W ramach konkursu im. Jana Dormana odwiedzimy najmłodszych widzów w ich miejscowościach. Wszystkie najnowsze informacje tu: https://web.facebook.com/emocjalki/?fref=ts

"Mężczyzna sukcesu" w Opolu

10 lutego 2016

Monodram Tomasza Jachimka w wykonaniu niezłomnego Andrzeja Jakubczyka znalazł dom w opolskim Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu. Pokazy spektaklu odbyły się 12 i 15 lutego, następne 18 i 19 marca!

Premiera

2 stycznia 2016

Po sylwestrowym pokazie przedpremierowym czas na premierę właściwą - to już dziś! Emocje szaleją, sardynki spadają, siekiera fruwa, czyli wszystko tak, jak powinno być. 

Święta i Sylwester

23 grudnia 2015

Przed nami święta, a potem szybki powrót do teatralnej rzeczywistości - próby generalne do "Czego nie widać". I Sylwester w jeleniogórskim Norwidzie. Kto nie ma planów - niech wpada, będzie zabawnie! 

A tymczasem spokojnych, ciepłych Świąt, spędzonych z fajnymi ludźmi. Dobroci.

Sceny marzeń - spektakl z seniorami!

23 listopada 2015

Już w najbliżsżą niedzielę (29 listopada 2015, godz. 14:00) pokazem teatralnym zakończą się fakultatywne zajęcia Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich we współpracy z aktorkami Teatru Niepamięci. Spektakl, w którym seniorki występują u boku studentów aktorstwa zapowiada się po prostu wybuchowo! Więcej na stronie wydarzenia.

Sylwestrowe "Czego nie widać"

9 listopada 2015

Choć do Sylwestra jeszcze sporo czasu, ale żeby przygotować taką farsę jak "Czego nie widać", trzeba zasuwać. Więc zasuwam, choć popremierowe emocje jeszcze buzują. Tym razem w jeleniogórskim Teatrze im. C. K. Norwida. Pokaz przedpremierowy w Sylwiestra, więc już wiadomo, gdzie będę spędzać ten czas. 

Emocje na "Emocjałkach"

6 listopada 2015

Choć premierowym widzom puszczały emocje, to tak Monika Żmijewska napisała o spektaklu: "...to widowisko sympatyczne, zabawne, w lekki sposób opowiadające o rzeczach bynajmniej nie lekkich. (...) fantastycznie ożywają w nim prawdziwe rysunki białostockich uczniów, ma swój rytm, sporo w nim nieźle zaśpiewanych piosenek i rymowanek. Naturalnie i zabawnie wypadają aktorzy - Rafał Olszewski (w roli Bodzia z lokiem-irokezem na czubku głowy i garniturku w chmurki), Justyna Godlewska-Kruczkowska (tupiąca nóżką Rozalka) czy gościnnie Dorota Białkowska (uśmiechnięta pani przedszkolanka)." 

Emocjałki - premiera!

29 października 2015

Dobre chwile szybko mijają - i tak oto kończymy pracę nad spektaklem, bo zbliża się nieuchronnie premiera "Emocjałek". Zaczęło się od pomysłu Justyny Godlewskiej, a skończyło na spektaklu, który - sądząc z reakcji pierwszych małych widzów - będzie się podobał i sprawi wiele radości. 

"Emocjałki" w konkursie im. Jana Dormana

1 października 2015

Przygotowywane przeze mnie w Teatrze Dramatycznym w "Białymstoku" "Emocjałki" na podstawie książki Grzegorza Kasdepke, otrzymały dofinansowanie w Konkursie im. Jana Dormana, zorganizowanym przez Instytut Teatralny. To konkurs na produkcję i eksploatację spektaklu dla dzieci i młodzieży. Dzięki dofinansowaniu Bodzio, Rozalka i Pani Miłka odwiedzą najmłodszych Widzów w placówkach oświatowych. Cieszę się

Bitwa pod Mławą 2015

29 sierpnia 2015

Mławskie podboje zakończone sukcesem - tłum mławian, wspaniałych aktorów - wolontariuszy, spisał się doskonale. To było wyzwanie - ale wyzwania trzeba podejmować. Kto nie był, niech żałuje, bo emocji było co niemiara. 

Nalot bombowy na Mławę

26 czerwca 2015

Jestem już po drugiej serii warsztatów w Mławie, w ramach których powstaje inscenizacja Teatru Żywego. Jest to część ósmej rekonstrukcji Bitwy pod Mławą, która odbędzie się w dniach 28-29 sierpnia 2015. W warsztatach i inscenizacji udział biorą rodowici mławianie, a samo widowisko odbędzie się na mławskim rynku już 28 sierpnia. 

czytanie "Kontraktu" Mike'a Bartletta

9 czerwca 2015

W toruńskim Teatrze im. Wilama Horzycy odbyło się czytanie dramatu Mike'a Bartletta "Kontrakt" w mojej reżyserii. Wystąpiły Jolanta Teska i Julia Sobiesiak. 

Birmingham

22 maja 2015

Już dziś prezentujemy "Mężczyznę sukcesu" w Polish Millenium House! Zapraszamy wszystkich z bliska i z daleka!

Mężczyzna Sukcesu w Birmingham

23 kwietnia 2015

"Mężczyzna Sukcesu" Tomasza Jachimka z Andrzejem Jakubczykiem w mojej reżyserii zostanie zaprezentowany 22 maja 2015 r. w Polish Millenium House! Kto w Wielkiej Brytanii - zapraszamy!

Mężczyzna sukcesu

4 marca 2015

Już w przyszłym tygodniu 11 marca o 20:00 odbędzie się minipremiera monodramu na podstawie sztuki Tomasza Jachimka "Mężczyzna sukcesu" w mojej rezyserii. Występuje Andrzej Gelender Jakubczyk. Miejsce: Bugsy's Jazz Club, Pszczyna, ul. Władysława Łokietka 2

Spektakle z początkiem roku

1 marca 2015

W najbliższych miesiacach zapraszam na swoje spektakle! Do wyboru - do koloru!

 

Pippi Pończoszanka, Teatr Horzycy w Toruniu, 1, 2, 4, 5, 6 marca

Migdały i rodzynki, Teatr Dramatyczny w Białymstoku,  12 i 13 marca, 15 i 16 kwietnia

Skąpiec. Work in progress, CKiS w Siedlcach, 19, 20 marca

Rozkłady jazdy, Teatr Dramatyczny w Białymstoku, 10, 11 kwietnia

Czerwony Kapturek, Teatr Polonia, Warszawa, 11 kwietnia

Jaś i Małgosia, 26 kwietnia, Teatr Polonia, Warszawa

2014

22 grudnia 2014

Idą Święta i dość już premier na ten rok. A rok obfity, bo zrealizowałem 4 zupełnie różne spektakle: tureckojęzycznego "Herszka", bajkę muzyczną"Jaś i Małgosia", "Skąpca.Work in progress" w połowie własnego autorstwa i polsko-żydowskie "Migdały i rodzynki. Szkice białostockie". Teraz czas zasłużenie byczyć się i lepić wigilijne uszka. Wesołych Świąt!

Nagrody

13 grudnia 2014

Dobre wiadomości z Siedlec: spektakl "Skąpiec. Work in progress" otrzymał potrójną nagrodę na 3. Festiwalu Teatrów Prywatnych "Sztuka i Komercja": jako najlepszy spektakl konkursowy (nagroda jury), najlepszy spektakl festiwalu (nagroda publiczności), a Dorota Zielińska otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki za rolę Frozyny!

Premiera

8 grudnia 2014

Już po premierze "Migdałów i rodzynek"! Otrzymaliśmy sporo bardzo dobrych recenzji. Ale przede wszystkim udało się domknąć w spójną całość te fruwające i wirujące wokół nas pomysły. Chyba w moich żyłach musi być choć jedna kropla białostockiej krwi?

Po premierze - przed premierą

2 listopada 2014

"Skąpiec. Work in progress" udał się i to naprawdę dobrze. Zapraszam na stronę CKiS do obejrzenia zdjęć: 

http://www.ckis.siedlce.pl/pl/info/galeria/foto/1856/skapiec_work_in_progress_premiera.html

 

Tymczasem od wtorku startują intensywne próby "Migdałów i rodzynek" w Białymstoku - nie ma czasu do stracenia! Na stronie teatru newsy już wiszą: 
http://dramatyczny.pl/aktualnosci/migdaly-i-rodzynki-opowiesc-o-przedwojennym-bialymstoku/

Skąpiec. Siedlce / Migdały. Białystok

15 października 2014

Wielkimi krokami zbliża się premiera siedleckiego "Skąpca. Work in progress" - już 30 października 2014 r. w siedleckim CKiS - ZAPRASZAM!

 

Równocześnie rozpoczynam pracę nad "Szkicami białostockimi" - muzycznym spektaklem o przedwojennym Białymstoku - premiera 5 grudnia! Zapraszam po wizycie w Siedlcach!

Skąpiec. Work in progress

9 września 2014

Już 30 października 2014 przewidziana jest premiera sztuki mojego (współ)autorstwa w mojej reżyserii, czyli "Skąpca" w wersji "work in progress". Premiera odbędzie się w siedleckim CKiS, a w obsadzie oprócz Agaty Sasinowskiej i Bartka Magdziarza znajdą się: Waldemar Obłoza, Sebastian Cybulski, Dorota Zielińska i Maciej Czapski. Szykuje się bardzo radosny eksperyment!

Spektakle wakacyjne

24 lipca 2014

W wakacje można obejrzeć moje spektakle bez biletów, w ramach prezentacji Teatru Polonia i Och-Teatru:

 

26 VII, godz. 17:00, Jaś i Małgosia (Plac Konstytucji)
27 VII, godz. 17:00 Jaś i Małgosia (Plac Konstytucji)

 

9 VIII, godz. 17:00 Jaś i Małgosia (Och-teatr)
10 VIII, godz. 17:00 Jaś i Małgosia (Och-teatr)

 

15 VIII, godz. 17:00 Czerwony Kapturek (Och-teatr)
16 VII, godz. 17:00 Czerwony Kapturek (Och-teatr)
17 VIII, godz. 17:00 Czerwony Kapturek (Och-teatr)

 

23 VIII, godz. 17:00 Jaś i Małgosia (Och-teatr)
24 VIII, godz. 17:00 Jaś i Małgosia (Och-teatr)

 

Zapraszam!

"Jaś i Małgosia" w Teatrze Polonia

10 czerwca 2014

Razem z Grupą Dochodzeniową przygotowujemy nasz nowy spektakl: "Jasia i Małgosię" Jana Brzechwy w nieco przewrotnej odsłonie. A w niej wiele atrakcji: dzieciaki będą mogły między innymi usłyszeć samą Krystynę Jandę jako Czerwonego Kapturka!

Premiera 19 czerwca, a spektakl będzie można oglądać przez całe lato za darmo i w plenerze. Czy może być przyjemniej?

Światowy kongres ASSITEJ

23 maja 2014

Jako polski delegat Polskiego Ośrodka ASSITEJ uczestniczę w Kongresie Światowym tego międzynarodowego stowarzyszenia. Ważnym punktem artystycznym programu jest benefis naszej duchowej przewodniczki, pani Haliny Machulskiej, któryego jestem reżyserem.

Zapraszam we czwartek 29 maja 2014 o godzinie 17:00 do Teatru 6. Piętro w Warszawie!

Herszek

15 maja 2014

Oficjalna część projektu "Herszek" zakończona. Warsztaty i spektakle odbyły się zgodnie z planem. Janusz Korczak na pewno się cieszy - a Turcja poznała jego twórczość... w języku tureckim!

Mam nadzieję, że nasz spektakl odwiedzi Polskę i festiwale teatralne na całym świecie.

Work in progress

28 marca 2014

Wielkimi krokami zbliżają się wiosenno-letnie projekty pod moją wodzą.

 

Po pierwsze - tureckojęzyczny spektakl Herszek, który przygotowuję z tureckimi aktorami w Stambule.
turkiye.culture.pl/pl/wydarzenie/herszek-w-turcji

 

Po drugie - Jaś i Małgosia w Teatrze Polonia, czyli letnia premiera na Pl. Konstytucji. W obsadzie Grupa Dochodzeniowa, a wesprze nas głosem sama Krystyna Janda!

Moje spektakle

29 stycznia 2014

W najbliższym czasie można obejrzeć cztery moje spektakle:

 

Czerwony Kapturek, 2 i 3 II, TEATR POLONIA w Warszawie
https://www.youtube.com/watch?v=7MaIT6z5d5E

Piaskownica 5 II, Teatr Nowy w Łodzi
https://www.youtube.com/watch?v=NE9eKNkEC0M

 

Rozkłady jazdy 31 I, 1, 2, 21, 22, 23 II, Teatr Dramatyczny w Białymstoku
https://www.youtube.com/watch?v=cMKX7tfRBKU


Pippi Pończoszanka 5, 11-14 marca, Teatr im. W. Horzycy w Toruniu
https://www.youtube.com/watch?v=dID85niaJO8

30 listopada 2013

Rozpoczął się międzynarodowy etap przygotowań mojego tureckojęzycznego spektaklu "Herszek" na podst. opowiadań Janusza Korczaka. Podczas wizyty w Stambule nie tylko przygotowywałem grunt na przyszły rok, ale i poprowadziłem warsztaty teatralne dla tureckich aktorów, oraz... wziąłem udział w nagraniu roli Sułtana Ahmeda do sztuki lalkowej Burhana Güna Firari Şeh zade.

19 listopada 2013

Już w najbliższą sobotę, 23 listopada 2013, będzie można zobaczyć utwór audiosceniczny "Adagium" autorstwa Kasi Brochockiej w mojej reżyserii. Miejsce: warszawskie CSW (przy Zamku Ujazowskim), godz. 19:00. Występuje znakomity Andrzej Jakubczyk. Wstęp wolny!

Więcej o wydarzeniu po kliknięciu na zdjęcie

Start strony

18 listopada 2013

Chociaż jeszcze się na tym nie znam, ale prace nad stroną zostały ukończone - i być może już za chwilę zostanie przeze mnie udostępniona!!!

Please reload